Maciej Kronenberg

fot. Agnieszka Bohdanowicz

fot. Agnieszka Bohdanowicz

Prezes REGIO; łodzianin; doktor nauk o ziemi w dyscyplinie geografia (rozprawa doktorska pt. Wpływ zasobów dziedzictwa przemysłowego na atrakcyjność turystyczną miasta. Przykład Łodzi); regionalista; autor książek o Łodzi i regionie łódzkim, m.in. 500 zagadek o Łodzi i regionie łódzkim, Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego, Kanon krajoznawczy województwa łódzkiego, Przewodnik po filmowej Łodzi, Przewodnik filmowy po województwie łódzkim. Ekspert turystyki dziedzictwa przemysłowego i filmowego – współtwórca Szlaku Architektury Przemysłowej Łodzi, Łódzkiego Szlaku Dziedzictwa Filmowego oraz Szlaku Filmowe Łódzkie, autor opracowania Potencjał turystyczny turystyki filmowej w województwie łódzkim, twórca filmowej aranżacji wnętrz hotelu Stare Kino Cinema Residence. Licencjonowany przewodnik po Łodzi i województwie łódzkim. Od kilkunastu lat członek organizacji społecznych w ramach których uczestniczył w kampaniach promujących zrównoważony transport oraz turystykę ekologiczną. W wolnym czasie odkrywa uroki życia na wsi i nieustannie eksploruje okolice Łodzi, na ogół z siodełka rowerowego. Niedzielny szachista.

DSC_6852Aleksandra Jonas

Skarbnik REGIO; magister geografii na Uniwersytecie Łódzkim (specjalność geografia turyzmu i hotelarstwa) i absolwentka podyplomowego studium z zakresu zarządzania i marketingu Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie; jako dziennikarz współpracowała z miesięcznikiem poświęconym turystyce biznesowej MICE Poland i Wiadomościami Turystycznymi; współautorka książek: 500 zagadek o Łodzi i regionie łódzkim, Spacerkiem po Łodzi, ABC regionów Polski oraz gry planszowej 1914. Bitwa Łódzka. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci. W wolnych chwilach uwiecznia świat w kadrach, gra w planszówki i buja w obłokach.

MusiakaŁukasz Musiaka

V-ce prezes REGIO, urodzony w Malborku, wychowany w Nowym Stawie na Pomorzu. Ukończył studia geograficzne na Uniwersytecie Łódzkim (specjalność geografia turyzmu i hotelarstwa). Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Geografii Historycznej i Dziedzictwa Kulturowego Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Autor szeregu artykułów i opracowań o tematyce geograficznej, krajoznawczej i turystycznej, w tym książki pod tytułem: Funkcja turystyczna średniowiecznych zamków i jej wpływ na miasta Pomorza, Warmii i Mazur. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na zagadnieniach geografii miast, w tym morfologii i morfogenezy miast, osadnictwa i szeroko pojętej geografii turyzmu. Prywatnie podróżnik, amator turystyki pieszej, rowerowej i żeglarstwa, miłośnik Pomorza, Warmii i Mazur.

Clipboard01 Monika Stasiak

Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej (z tytułem czeladnika w zawodzie tkacz). Pracowała m.in. jako: koordynatorka merytoryczna projektów „Kuźnia Kampanierów” i „Łodzianie decydują” w Instytucie Spraw Obywatelskich; specjalista ds. edukacji w Państwowym Muzeum Etnograficznym; kuratorka wystawy o etnozabawkach w projekcie Etnokreatywni 2 oraz koordynatorka merytoryczna i instruktorka w projekcie Etnokreatywni 3 w Fabryce Sztuki w Łodzi. W Regio koordynatorka m.in. projektów „Tkackie Łódzkie” oraz „Haftowany kolaż rewolucyjny”.