Wydarzenia w dniach 5-6.XI (regranting)

Przed nami jedne z ostatnich wydarzeń odbywających się w tym roku w ramach regrantingu.

ZHP Łódź-Polesie zaprasza w najbliższą sobotę na grę miejską. Odbędzie się także kolejny spacer Towarzystwa Opieki nad Zabytkami – tym razem po części prawosławnej i ewangelickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej.

Oprócz wymienionych wydarzeń cały czas zapraszamy również do pokoju zagadek stworzonego przez Fundację Skillab wspólnie z Muzeum Kinematografii. W ramach projektu „Find Out in Hollyłódź” stworzony został filmowy pokoj zagadek, umieszczony we wnętrzach Muzeum. Pokój już działa i do 15 listopada można go odwiedzać bezpłatnie. Przewidywany czas gry to 30 minut, a do udziału zapraszane są grupy liczące od 2 do 7 osób. Pokój otwarty jest w nastepujących godzinach: wtorek (13-17), środa (13-16), czwartek (13-18), piątek (13-16) oraz sobota (15-18). Na grę obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 609 858 785.

Z kolei do 10 listopada ZHP Łódź-Polesie prowadzi konkurs plastyczny o Łodzi pod hasłem Zmiana - Niezmiana. Prace mają przedstawiać Łódź oczami uczestników konkursu – mieszkańców miasta. Praca powinna odpowiadać na dwa pytania – Co chcielibyśmy w Łodzi zmienić? oraz Czego byśmy nie zmieniali? Wybór miejsc należy do Uczestników i nie musi stanowić miejsc najpopularniejszych w mieście. Praca powinna stanowić propozycje do wycieczki po miejscach wybranych przez uczestników. Prace wykonane mogą być przez osoby indywidualne oraz grupy.

Format prac jest dowolny – może być to forma plastyczna, ale także fotograficzna czy oparta na prezentacji komputerowej. Przewidziana jest nagroda – pakiet plastyczno-edukacyjny o wartości 100 zł.

Wydarzenia odbywające się w dniach 05-06.11.2016 w ramach projektów dofinansowanych w konkursie regrantingowym przez Miasto Łódź

05.11.2016

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Łódź-Polesie

Projekt: #harcrewitalizacja

Wydarzeni**e**: Gra miejska Harcrewitalizacja

Do udziału w grze zapraszamy patrole złożone z rodziców z dziećmi w wieku 6-13 lat oraz patrole zuchowe i harcerskie złożone z 3-6 osób. Gra rozpoczyna się w Pasażu Schillera. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest ciepła herbata i gadgety projektu, a dla wygranych patroli nagrody rzeczowe o wartości 100 zł. W czasie gry można zdobyć punkty w 2 kategoriach: spacer po Łodzi – patrole odwiedzają jak największą ilość miejsc, robią sobie zdjęcie i wrzucają je na fanpage #harcrewitalizacji lub w wyznaczonych na mapie punktach wykonują przygotowane zadania. Trasa gry przebiega szlakiem „Bajkowej Łodzi” oraz przez kilka innych, wartych odwiedzenia w Łodzi miejsc. W wyznaczonych punktach uczestnicy robią sobie zdjęcie z pomnikiem postaci bajkowych lub z punktowym przebranym za taką postać. W czasie gry nie tylko rodzice mają okazję powrócić do bajek z dzieciństwa, a dzieci dowiedzieć się jakie bajki rodzice oglądali w ich wieku, ale także uczestnicy dowiedzą się lub przypomną sobie o wielu nietuzinkowych miejscach w Łodzi (bajkowe pomniki są zlokalizowane przy ciekawych obiektach), które doskonale nadają się na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Do tych miejsc zalicza się między innymi: Muzeum Kinematografii, Palmiarnia, Park im. Sienkiewicza, Pasaż Róży, Rynek Staromiejski, Łódzki Dom Kultury, Muzeum Kanału „Dętka” na placu Wolności, Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, ulica Piotrkowska. Uczestnicy będą spacerować po mieście w towarzystwie wierszy dla dzieci autorstwa znanego poety, który przez wiele lat Mieszkał w Łodzi – Juliana Tuwima. Wiele miejsc, które odwiedzą uczestnicy gier zostanie wskazanych przez uczestników konkursu Zmiana-niezmiana, w którym dzieci wskazywały najciekawsze według nich miejsca w mieście, takie, które lubią najbardziej.

06.11.2016

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział Łódź

Projekt: Niedziela z przewodnikiem – bezpłatne wycieczki turystyczne po Łodzi

Wydarzenie: Spacer po najstarszym zachowanym łódzkim cmentarzu, wpisanym na listę Pomników Historii – Starym Cmentarzu Chrześcijańskim przy ul. Ogrodowej. W programie spacer po częściach prawosławnej i ewangelickiej. Zbiórka o godz. 11.00 przed wejściem na część prawosławną.