Wydarzenia w najbliższy weekend dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi

Przed nami kolejny weekend wypełniony wydarzeniami, m.in. wycieczkami z przewodnikiem, spacerem inscenizowanym szlakiem okresu międzywojennego, czy wycieczką autokarową śladami murali. Serdecznie zachęcamy do udziału i poznawania Łodzi!

Jasne strony Starego Polesia i Śródmieścia

Przewodnicy Łódzcy Totutotam

Sobota, 19 września, godz. 11:00, miejsce zbiórki: Plac Wolności

Spacer wyznaczony historiami wybitnych, znanych i mniej znanych osób związanych z Łodzią. Spacer wzbogacimy opowieściami o kamienicach, które odzyskały dawne piękno dzięki programowi Miasto Kamienic i nadają blasku Staremu Polesiu i Śródmieściu.

Wycieczka autobusowa szlakiem łódzkich murali

Fundacja Urban Forms

Sobota, 19 września, godz. 16:00, miejsce zbiórki: Pogonowskiego 25 (pod muralem Massmix)

W czasie wycieczki uczestnicy będą mogli wraz z przewodnikiem obejrzeć część murali powstałych w ramach Festiwali Galeria Urban Forms (obejrzymy około 20 murali). Przewodnik będzie opowiadał o artystach i ich pracach, różnych technikach wykonywania murali, o stylach w jakich tworzą muraliści, czym/ kim się inspirują. Planowany czas trwania wycieczki ok. 3 godziny.

Na wycieczkę obowiązują zapisy pod adresem mailowym: urbanformsfoundation@gmail.com.

Na uczestników czekają niespodzianki w postaci pakietu gadżetów Galerii Urban Forms.

W wycieczce może uczestniczyć tłumacz języka migowego – w razie potrzeby proszę zaznaczyć przy zgłoszeniu.

Wśród uczestników wycieczki zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszy reportaż z wycieczki w dowolnej formie (esej, fotografia, film, różne techniki). Nagrodami w konkursie będą: albumy o Galerii Urban Forms, koszulki i kubki z muralami.

Spacer inscenizowany „Uroki międzywojnia”

Łódź od drugiego wejrzenia vol. 5

Sobota, 19 września, godz. 14:00, miejsce zbiórki: ul. Moniuszki 4a, przed budynkiem YMCA

O niesfornych fotografach leikarzach i ich zdjęciach ulicznych, o tym jak to łydka wystająca spod kobiecej sukienki przestała wywoływać oburzenie, o reakcjach publiki na wystawy prac artystów awangardowych, o tym co dla dziennikarza oznaczało uterenowienie informacji i o innych ciekawostkach opowiemy podczas spaceru przygotowanego w ramach corocznego projektu „Łódź od drugiego wejrzenia vol. 5”. Fascynującą codzienność Łodzi lat dwudziestych i trzydziestych będą Państwo mieli okazję poznać podczas wycieczki inscenizowanej, którą poprowadzą Beata Arabska i Joanna Orzechowska. Oczywiście na zwiedzających jak zwykle czekają niespodzianki w postaci możliwości odwiedzenia zwykle niedostępnych miejsc i spotkań z tajemniczymi gośćmi wycieczki.

Ciemne zaułki Bałut i Śródmieścia - Gwiazdy przedwojennej sceny przestępczej

Przewodnicy Łódzcy Totutotam

Niedziela, 20 września, godz. 11:00, miejsce zbiórki: róg ul. Wschodniej i Pomorskiej

Zapraszamy na fascynującą i wciągającą podróż po przedwojennym przestępczym świecie, w którym królował Ślepy Maks i jego świta. Lokalna historia, która okazuje się bardziej ekscytująca niż niejeden kryminał.

Nasze Bałuty – to lubię! – konkurs fotograficzny i rysunkowy

Fundacja 2035

Gdy 100 lat temu Bałuty, wówczas największą wieś świata, włączono do Łodzi, miały „złą sławę” czarnego punktu na mapie miasta. Miejsca, które lepiej omijać z daleka. Dziś tworzy się nowa historia Bałut, dzielnicy wartej zobaczenia i odkrycia dla siebie. Chcemy zrobić to razem z Wami – mieszkańcami Bałut, Łodzi i nie tylko. Konkurs to okazja, aby pokazać wyjątkowość tego miejsca i zachęcić do odwiedzenia. Prace można nadsyłać od 14 września do 09 października 2015. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie fundacji www.2035.pl

Dziecięca Łódź Filmowa

Fundacja 2035

Projekt skierowany jest do 100 dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mieszkańców Łodzi, uczniów łódzkich szkół podstawowych oraz ich opiekunów/nauczycieli. Celem projektu jest zapoznanie odbiorców z historią miasta, jako Łodzi Filmowej, poprzez pokazanie miejsc w których nagrywane były znane w Polsce filmy i seriale, zorganizowanie warsztatów/pokazów, nagrania filmów/programów TV i/lub radiowych oraz wspólne przygotowanie multimedialno-fotograficznej prezentacji o tych miejscach. Zgłoszenia do udziału w projekcie można zgłaszać od 14 do 30 września – formularz dostępny na stronie www.2035.pl. 2-3 najciekawsze opisy/zgłoszenia szkół zostaną wytypowane do udziału w projekcie.

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH JEST BEZPŁATNY. ZADANIA SĄ REALIZOWANE DZIĘKI DOFINANSOWANIU Z BUDŻETU MIASTA ŁODZI W RAMACH REGRANTINGU

Wycieczka szlakiem murali organizowana przez Fundację Urban Forms
Wycieczka szlakiem murali organizowana przez Fundację Urban Forms
Spacery inscenizowane pod hasłem
Spacery inscenizowane pod hasłem
Spacery inscenizowane pod hasłem
Wycieczka szlakiem murali organizowana przez Fundację Urban Forms