Spacer szlakiem Łodzi żydowskiej

Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Łodzi zapraszają na kolejny z cyklu spacerów pokazujących Łódź. Teraz kolej na wizytę na Starym Mieście i Bałutach, będziemy wędrować szlakiem żydowskim. Podczas spaceru poznacie zarówno historie związane z życiem żydowskich elit fabrykanckich, jak i prostych mieszkańców Starego Miasta. Dowiecie się, jak wyglądała praca w jednej z największych fabryk miasta, co znajdowało się na dachu Wielkiej Przędzalni, czym jest Zaginiony Kwartał oraz gdzie w Łodzi znaleźć można Park Śledzia.

Spacer prowadzi Maciej Klimczak - geograf z wykształcenia, przewodnik i pilot z wyboru. Miłośnik Łodzi i jej mniej oczywistych dzielnic – uwielbia Stare Bałuty i Marysin. Fascynuje się wielokulturowością miasta (zwłaszcza prawosławiem i kulturą rosyjską). Poza Łodzią kocha Beskidy (Przewodnik Beskidzki) i Ścianę Wschodnią.

Start: Brama Manufaktury, ul. Ogrodowa 17.

W sumie zapraszamy na osiem spacerów tematycznych, prowadzonych przez związanych z Regio przewodnikami. Zakres tematów jest bardzo szeroki, elementem łączącym (poza oczywiście główną bohaterką spacerów) jest nacisk na wymiar międzynarodowy, w jakim funkcjonuje Łódź.

Spacery tematyczne po Łodzi stanowią część cyklu #RODMturysta, którego głównym celem jest namawianie odbiorców do poznania regionów i najciekawszych obszarów naszego kraju. Cykl to okazja do zwiedzania zakątków Polski, poznania naszej kultury, historii, przyrody i tradycji kulinarnych.

Pełny harmonogram pozostałych spacerów:

27 września godz. 11:00: Szlak Łodzi literackiej, miejsce startu: Kuferek Reymonta, ul. Piotrkowska 137.
11 października godz. 11:00: Szlak Łodzi wielokulturowej (Centrum), miejsce startu: Instytut Europejski, ul. Piotrkowska 262.
18 października godz. 11:00: Szlak Łodzi przemysłowej (Księży Młyn), miejsce startu: Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1.
25 października godz. 11:00: Szlak Łodzi wielkomiejskiej (Piotrkowska), miejsce startu: Pomnik Jednorożca, ul. Piotrkowska/ al. Mickiewicza.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa: zakrywanie ust i nosa lub zachowanie bezpiecznego dystansu.

Fot. Piotr Kaźmierczak

Start Brama Manufaktury