Spotkanie z Urszulą Zajączkowską w Bibliotece Tuvim

Przed nami ostatnie już wydarzenie w ramach naszych animacji społeczno-kulturalnych realizowanych w Bibliotece Tuvim. Kończymy z przytupem i oczywiście pozostajemy w temacie przyrody.
25 września o godz. 13 zapraszamy na spotkanie z Urszulą Zajączkowską, autorką książki "Patyki, badyle". Będzie okazja porozmawiać o roślinach, zwłaszcza tych na które rzadko zwracamy okazję, ale także ogólniej o przyrodzie w mieście, Spotkanie poprowadzi Natalia Królikowska.

Równolegle (od godz. 13 do 17) młodszych i starszych zapraszamy na warsztaty związane z roślinami. Będzie można m.in. przygotować samodzielnie ozdobiony woreczek na zioła, oczywiście przy okazji ucząc się jak je rozróżniać. Będzie można również samodzielnie przygotować magnes na lodówkę z motywem roślinnym.
Tego dnia (od godz. 15 do 17) zorganizowana będzie także w bibliotece wymiana roślin prowadzona przez nas wspólnie z Roślinnikiem i Krzyżówką – zapraszamy do współtworzenia tego i przyniesienie domowych roślin na wymianę.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej o Urszuli Zajączkowskiej:
Poetka, botaniczka, adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW. Wydała 3 książki poetyckie Atomy nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, minimum, za który otrzymała Nagrodę Fundacji Kościelskich oraz kilka nominacji do nagród poetyckich. W 2019 roku wydała książkę eseistyczną Patyki, badyle nagrodzoną Nagrodą Literacką Gdynia, oraz Złotą Różą przez Instytut Książki, nominowaną do Paszportów Polityki i do Nagrody Witolda Gombrowicza. Jej najnowszy tomik Piach został nominowany do Nagrody Orfeusza i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. W 2016 roku stworzyła film Metamorphosis of Plants, powstały z inspiracji dziełem J.W. Goethego pod tym samym tytułem. Film wygrał Scinema Festival of Science Film w kategorii Najlepszy Film Eksperymentalny. Felietonistka magazynu o kulturze „Dwutygodnik” i miesięcznika „Charaktery”. Mieszka w Wołominie.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta ŁodziCentrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUSStrefą Aktywności Sąsiedzkiej oraz Biblioteką Miejską w Łodzi.