Zapraszamy na warsztaty "Zrób to sam" w Bibliotece Tuvim

Zaczynamy cykl wydarzeń organizowanych w Bibliotece Tuvim. Na początek 14 sierpnia warsztaty pod szyldem "Zrób to sam". To hasło które starsi na pewno kojarzą z Adamem Słodowym i jego legendarną książką. Z kolei dla młodszych pewnie też nie jest obca idea DIY – do it yourself.

Podczas warsztatów nauczymy się samodzielnie produkować rzeczy przydatne w domu. Warsztaty odbędą się w trzech grupach tematycznych i w paru turach:

- produkcja naturalnych kosmetyków (g. 12-13 - produkcja cukrowego peelingu do ciała oraz kwiatowego toniku do twarzy / g. 13.30-14.30 - produkcja naturalnego antyperspirantu [warsztat dla młodzieży od 12 roku życia] / g. 15-16 - produkcja cukrowego peelingu do ciała oraz kwiatowego toniku do twarzy), prowadzenie Ada Rybka

- produkcja myjek do naczyń (g.12-14, 14-16), prowadzenie Monika Stasiak

- produkcja szarpaków oraz mat węchowych dla psów (g. 12-13, 13.30-14.30, 15-16), prowadzenie Anna Kuncka

Ada Rybka: założycielka, prezeska, koło zamachowe Fundacji Up-life, projektantka, absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, graficzka, malarka, założycielka marek Rybka projekt i Up-life. Od lat propaguje zdrowy styl życia i upcykling, szerząc ideę szeroko pojętej ekologii. Prowadzi warsztaty artystyczne oraz kulinarne. Projektując, zawsze łączy wysmakowany design z wymiarem użytkowym i troską o środowisko.

Anna Kuncka: właścicielka dwójki wspaniałych psów od lat pięciu; od czterech lat pogłębia wiedzę na temat psiej psychiki i działania psów; ukończyła kurs trenerski, a w zeszłym roku zakończyła 2 letni kurs behawioralny. Wolontaryjnie przeprowadza również rozmowy przedadopcyjne i poadopcyjne w nowych psich domach.

Monika Stasiak: absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, rękodzielniczka pracująca przede wszystkim z włóknem w różnych postaciach, koordynatorka projektu „Tkackie łódzkie” w ramach którego powstała baza wiedzy dokumentująca proces i techniki tkackie regionu łódzkiego.

Na warsztaty obowiązują zapisy (przez Messengera Regio lub mailowo: biuro@regiocentrum.pl). Ilość miejsc ograniczona.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi
Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.