Geocaching na Gdańskiej

Zapraszamy na pierwsze z cyklu wydarzeń animacyjnych realizowanych w czerwcu i lipcu w Bibliotece Gdańskiej w Łodzi. Zaczynamy od geocachingu.

To coraz popularniejsza na całym świecie zabawa gdzie, wyposażeni w odbiornik GPS, docieramy we wskazane miejsce i szukamy tam „keszy”. Zwiedzanie łączy się w tym przypadku z zabawą i poszukiwaniami, często dobrze zamaskowanych i niewielkich skrytek.

Na Starym Polesiu oczywiście tego typu skrytki już są. W ramach przygotowania tego wydarzenia dołożyliśmy kolejne i to takie dzięki którym uczestnicy zabawy nie tylko mogą bawić się w poszukiwaczy skarbów, ale także dowiedzieć o ciekawych zakątkach okolic Biblioteki Gdańskiej w Łodzi.

Wydarzenie 12 czerwca rozpoczniemy o godz. 10.00 (w bibliotece na Gdańskiej 8) od wprowadzenia na temat zasad obowiązujących w geocachingu. Następnie – samodzielnie lub niewielkimi grupami – można będzie ruszyć na podbój Starego Polesia i jego tajemnic. Na koniec podsumujemy poszukiwania i wręczymy nagrody.

Dodatkowe informacje organizacyjne:

Zabawa jest dostępna dla wszystkich – jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność w zespole przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.

Dla osób nielubiących nowoczesnych technologii mamy dobrą wiadomość: w naszym wydarzeniu można wziąć udział nie dysponując odbiornikiem GPS. Przygotowaliśmy dla Was również wersję analogową zabawy.

Przewidujemy możliwość udziału w wydarzeniu maksymalnie 50 osób. W związku z tym, aby mieć pewność przyjęcia do gry, zachęcamy do wcześniejszych zapisów – wystarczy email (biuro@regiocentrum.pl) lub wiadomość na Messengerze Regio.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.