Geocaching w Bibliotece Otwartej

28 sierpnia (sobota) zapraszamy do Biblioteki Otwartej (ul. Narutowicza 8/10). W godz. 10-14 pokażemy Wam jak ciekawie spędzić czas w mieście uczestnicząc w geocachingu.


Geocaching to coraz popularniejsza na całym świecie zabawa gdzie, wyposażeni w odbiornik GPS, docieramy we wskazane miejsce i szukamy tam skrytek, fachowo zwanych „keszami”. Zwiedzanie łączy się w tym przypadku z zabawą i poszukiwaniami, często dobrze zamaskowanych i niewielkich skrytek.
Czy w geocaching można się bawić w centrum dużego miasta? Oczywiście, również tu znajduje się sporo tego typu skrytek. W ramach przygotowania tego wydarzenia dołożyliśmy kolejne i to takie dzięki którym uczestnicy zabawy nie tylko mogą bawić się w poszukiwaczy skarbów, ale także dowiedzieć o ciekawych zakątkach okolic Biblioteki Otwartej.
Wydarzenie 28 sierpnia rozpoczniemy od wprowadzenia w temat zasad obowiązujących w geocachingu. Następnie – samodzielnie lub niewielkimi grupami – można będzie ruszyć na podbój Śródmieścia i jego tajemnic. Na koniec podsumujemy poszukiwania i wręczymy nagrody.
Dodatkowe informacje organizacyjne:
Zabawa jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich – jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność w zespole przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.
Dla osób nielubiących nowoczesnych technologii mamy dobrą wiadomość: w naszym wydarzeniu można wziąć udział nie dysponując odbiornikiem GPS. Przygotowaliśmy dla Was również wersję analogową zabawy.
Przewidujemy możliwość udziału w wydarzeniu maksymalnie 30 osób. W związku z tym, aby mieć pewność przyjęcia do gry, zachęcamy do wcześniejszych zapisów – wystarczy email (biuro@regiocentrum.pl) lub wiadomość na Messengerze (@CentrumRegio).

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Strefą Aktywności Sąsiedzkiej oraz Biblioteką Miejską w Łodzi.