Geocaching w Bibliotece Tuvim

4 września (sobota) zapraszamy do Biblioteki Tuvim (ul. Tuwima 46). W godz. 10-14 pokażemy Wam jak ciekawie spędzić czas w mieście uczestnicząc w geocachingu.


Geocaching to coraz popularniejsza na całym świecie zabawa gdzie, wyposażeni w odbiornik GPS, docieramy we wskazane miejsce i szukamy tam skrytek, fachowo zwanych „keszami”. Zwiedzanie łączy się w tym przypadku z zabawą i poszukiwaniami, często dobrze zamaskowanych i niewielkich skrytek.
Czy w geocaching można się bawić w centrum dużego miasta? Oczywiście, również tu znajduje się sporo tego typu skrytek. W ramach przygotowania tego wydarzenia dołożyliśmy kolejne i to takie dzięki którym uczestnicy zabawy nie tylko mogą bawić się w poszukiwaczy skarbów, ale także dowiedzieć o ciekawych zakątkach okolic Biblioteki Tuvim.
Wydarzenie 4 września rozpoczniemy od wprowadzenia w temat zasad obowiązujących w geocachingu. Następnie – samodzielnie lub niewielkimi grupami – można będzie ruszyć na podbój Śródmieścia i jego tajemnic. Na koniec podsumujemy poszukiwania i wręczymy nagrody.
Dodatkowe informacje organizacyjne:
Zabawa jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich – jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność w zespole przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.
Dla osób nielubiących nowoczesnych technologii mamy dobrą wiadomość: w naszym wydarzeniu można wziąć udział nie dysponując odbiornikiem GPS. Przygotowaliśmy dla Was również wersję analogową zabawy.
Przewidujemy możliwość udziału w wydarzeniu maksymalnie 30 osób. W związku z tym, aby mieć pewność przyjęcia do gry, zachęcamy do wcześniejszych zapisów – wystarczy email (biuro@regiocentrum.pl) lub wiadomość na Messengerze (@CentrumRegio).

Udział w geocachingu jest bezpłatny.
Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.