Gra miejska na Gdańskiej

Zapraszamy na kolejne z cyklu wydarzeń animacyjnych realizowanych w czerwcu i lipcu w Bibliotece Gdańskiej w Łodzi. Tym razem pora na grę miejską.

Zdaje się że wydawca „Kuryera Łódzkiego” ma spory problem, podobno zaginął rękopis nowej powieści sensacyjnej, której druk w odcinkach w gazecie ma się wkrótce rozpocząć. Być może to właśnie Wy będziecie w stanie mu pomóc, a przy okazji pewnie będziecie mogli liczyć na jego wdzięczność i nagrody. Podczas gry odwiedzicie szereg ważnych dla Starego Polesia miejsc, spotkacie również barwne postacie związane z historią łódzkiej kultury.

Wydarzenie 19 czerwca rozpoczynamy w Bibliotece Gdańskiej w Łodzi (ul. Gdańska 8) o godz. 10.00. Tu Wasze grupy dostaną instrukcje niezbędne do udziału, tu przydzieleni zostaną Wam przewodnicy, wtedy też dostaniecie tablety niezbędne do udziału w grze. Następnie ruszycie w teren aby zmierzyć się z historią Starego Polesia, a także poznać literackie i artystyczne tropy tych okolic. Na koniec podsumujemy całą zabawę i wręczymy nagrody.

Dodatkowe informacje organizacyjne:

Zabawa jest dostępna dla wszystkich – jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność w zespole przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.

Do udziału w grze niezbędne jest korzystanie z tabletu. Nie przejmujcie się tym – tablety otrzymacie na początku gry, ponadto grupom towarzyszyć będą przewodnicy którzy będą też służyć pomocą w kwestiach technicznych.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: prosimy o email (biuro@regiocentrum.pl) lub wiadomość na Messengerze.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.