Gra miejska na Narutowicza

Po cyklu działań dla Biblioteki Gdańskiej, tym razem zapraszamy do Biblioteki Otwartej (Narutowicza 8/10). Razem z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS organizujemy grę miejską o tematyce filmowej.

Po mieście krążą plotki o podwyżce ceł na bawełnę. Podobno dotarła do Łodzi sekretna depesza z dokładnymi informacjami. Włączycie się w jej poszukiwania? Pomożecie Karolowi Borowieckiemu w rozwiązaniu zagadki? Na pewno ci którzy odnajdą (i rozszyfrują!) depeszę będą mogli liczyć na wdzięczność fabrykanta…

Podczas gry odwiedzicie okolice Biblioteki Otwartej, poznacie miejsca ważne dla historii tego obszaru, dowiecie się też jakie filmy były tu realizowane.

Wydarzenie 10 lipca rozpoczynamy w Bibliotece Otwartej o godz. 10.00.
Tu Wasze grupy dostaną instrukcje i wskazówki, tu przydzieleni zostaną Wam przewodnicy, wtedy też dostaniecie tablety niezbędne do udziału w grze. Następnie ruszycie w teren aby zmierzyć się z zagadką, a także poznać filmowe i literackie tropy tych okolic. Na koniec podsumujemy całą zabawę i wręczymy nagrody. Całość potrwa do godz. 14.00

Dodatkowe informacje organizacyjne:
- Zabawa jest dostępna dla wszystkich – jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność w zespole przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.
- Do udziału w grze niezbędne jest korzystanie ze specjalnej aplikacji. Będzie ją można pobrać na swój telefon (system Anroid), albo otrzymać na tablecie udostępnionym podczas gry.
- Grupom towarzyszyć będą przewodnicy którzy będą też służyć pomocą w kwestiach technicznych.

Na wydarzenie obowiązują zapisy – wystarczy email (na adres biuro@regiocentrum.pl) lub wiadomość na Messengerze (@CentrumRegio).