Haftowany kolaż rewolucyjny już gotowy!

Z przyjemnością ogłaszamy że po trzech dniach haftowania w wykonaniu ponad setki osób, pod okiem pięciu instruktorek hafciarstwa dzieło jest już gotowe!

Haftowany kolaż rewolucyjny według projektu Magdaleny Warszawy, inspirowany utworem "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima i wydarzeniami 1905 r. w Łodzi to 6 metrów kwadratowych płótna i około stu metrów haftu układające się w cały wzór. Jak to wygląda ostatecznie? Zapraszamy na tegoroczne obchody Rewolucji 1905 r. w Łodzi, organizowane przez Fundację „Łodzianka” oraz Stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Nasz kolaż będzie można obejrzeć podczas przemarszu z elementami rekonstrukcji historycznej, który odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 (start na pasażu Schillera). Dodatkowo w lipcu kolaż będzie eksponowany w przestrzeni Fabryki Sztuki w Łodzi.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Łodzi. Projekt powstał z inspiracji "Haftowaną panoramą Warszawy" zrealizowanej przez Miejsce Spotkań Warszawa - miejskie imprezy kulturalne. Partnerami projektu są: Fabryka Sztuki, Rewolucja 1905 roku, Centrum Turysty Księży Młyn.