Już w najbliższą niedzielę jedziemy do Kutna i mamy jeszcze miejsca!

Już w najbliższą niedzielę ruszamy na wycieczkę do Kutna w ramach projektu Pociągiem do Niepodległości. Opowiemy o lokalnej historii w kontekście wydarzeń sprzed stu lat które doprowadziły do odzyskania niepodlegości, ale przede wszystkim postaramy się pokazać samo miasto. Zajrzymy do Muzeum Bitwy nad Bzurą, obejrzymy ulicę Królewską czyli główny deptak miasta, posłuchamy o tym jak Kutno przez kilka dni stanowiło swoistą stolicę kraju (!). Będzie to też świetna okazja do odwiedzenia Święta Róży, które odbywa się w tym samym czasie. Opowiemy skąd akurat w Kutnie wydarzenie poświęcone tym kwiatom, przewidujemy również czas wolny na obejrzenie wystawy z różami.

Projekt Pociągiem do Niepodległości łączy podróżowanie koleją po regionie łódzkim i odkrywanie lokalnej historii związanej przede wszystkim z rokiem 1918 i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wycieczki realizowane są przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO wspólnie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

Kolejno odwiedzimy Kutno 9 września, Tomaszów Mazowiecki 23 września, Piotrków Trybunalski 30 września, Łowicz 7 października, Skierniewice 21 października. Każdorazowo odbędzie się spacer po mieście w towarzystwie przewodnika, możliwość udziału w grze miejskiej i wygrania gier planszowych związanych z historią I wojny światowej, czas wolny na samodzielne odkrywanie. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma folder historyczny o lokalnej historii oraz upominek luźno nawiązujący do okołowojennej historii. Dla osób lubiących turystykę aktywną będzie to dobra okazja do przypomnienia sobie biwaków i mamy nadzieję wykorzystania sprzętu podczas kolejnych wyjazdów…

Udział w wycieczkach jest biletowany, cena to 15 złotych za osobę za każdą wycieczkę. Dzieci do lat 7 podróżują z nami bezpłatnie. Zapisać można się wysyłając email na adres biuro@regiocentrum.pl wskazując którą wycieczką jesteście Państwo zainteresowani oraz liczbę osób które chcą jechać. W odpowiedzi na maila prześlemy szczegóły odnośnie płatności (przelew bankowy). Istnieje również możliwość płatności gotówką – w każdy poniedziałek poprzedzający wycieczki (czyli 3 września, 17 września, 24 września, 1 października, 15 października) w godzinach 16.30-17.30 po bilety będzie można zgłosić się do Centrum Obsługi Pasażera Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na dworcu Łódź Fabryczna.

Partnerem projektu jest Województwo Łódzkie.

Fot.: http://www.roses.webhost.pl/2009/09/swieto-rozy-kutno/