Kolejne dzikie spacery przed nami!

Za nami pierwsze dwa spacery z cyklu „Dzikie jest piękne”. Wędrowaliśmy już po Zieleńcu Konstytucyjna oraz wzdłuż dolin łódzkich rzek – Brzozy i Sokołówki.

Przed nami natomiast kolejne dwie wyprawy, w trakcie których poznamy kolejne pełne nieoswojonej przyrody przestrzenie w naszym mieście.

  • 21 sierpnia razem z dr. Radomirem Jaskułą wybierzemy się w podróż po świecie bezkręgowców: owadów, pająków, a może jeszcze kogoś? Dowiemy się, co robić, aby owadom lepiej żyło się w miastach oraz dlaczego miejskie pasieki wcale nie pomagają większości zapylaczy.
    Startujemy o godz. 10.00 na krańcówce tramwajowej przy Zajezdni Telefoniczna.
  • 28 sierpnia z Konradem Malcem pójdziemy w poszukiwaniu fruwających mieszkańców miasta. Na spacerze ornitologicznym poznamy ich zwyczaje, zagrożenia oraz anegdoty z ich życia osobistego :-)
    Tym razem również rozpoczniemy o godz. 10.00, ale naszym punktem wyjścia będzie krańcówka autobusowa przy skrzyżowaniu ulic Nastrojowej i Świtezianki.

A w ramach zachęty i zaproszenia zamieszczamy kilka zdjęć z poprzednich wypraw.

A we wrześniu czeka na nas jeszcze dziki piknik, z warsztatami, spacerami i dyskusjami o tym, jak chronić dziką przyrodę w mieście. Więcej szczegółów niebawem.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Projekt "Dzikie jest piękne", w ramach którego organizujemy spacery dofinansowano ze środków programu Miejski Program Mikrograntów 2022 Łódź finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi oraz przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.