Kolejny spacer po Łodzi już w niedzielę

Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju Regio wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Łodzi zapraszają na kolejny (już przedostatni!) z cyklu spacerów pokazujących Łódź.

Jednym z pierwszych skojarzeń przychodzących na myśl, gdy rozmawiamy o Łodzi, są fabryki włókiennicze. Podczas spaceru dokładnie zapoznamy się z największym kompleksem rezydencjonalno-fabrycznym, czyli z fabryką Karola Scheiblera na Księżym Młynie. Nie zabraknie opowieści czemu Scheibler trafił akurat do Łodzi i w jaki sposób doszedł do milionów? Wyjaśnimy też co dziś dzieje się na Księżym Młynie. Miejsce startu: Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1. Przewodnikiem będzie Maciej Klimczak.

W sumie zapraszamy na osiem spacerów tematycznych, prowadzonych przez związanych z Regio przewodnikami. Zakres tematów jest bardzo szeroki, elementem łączącym (poza oczywiście główną bohaterką spacerów) jest nacisk na wymiar międzynarodowy, w jakim funkcjonuje Łódź.

Spacery tematyczne po Łodzi stanowią część cyklu #RODMturysta, którego głównym celem jest namawianie odbiorców do poznania regionów i najciekawszych obszarów naszego kraju. Cykl to okazja do zwiedzania zakątków Polski, poznania naszej kultury, historii, przyrody i tradycji kulinarnych.

Harmonogram pozostałych spacerów:
25 października godz. 11:00: Szlak Łodzi wielkomiejskiej (Piotrkowska), miejsce startu: Pomnik Jednorożca, ul. Piotrkowska/ al. Mickiewicza.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa: obowiązkowe zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu!