Kolejny spacer po Łodzi przed nami

Wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Łodzi zapraszamy na drugi spacer z cyklu, w ramach którego pokazujemy Łódź z perspektywy... międzynarodowej. Oczywiście traktujemy to jako dobry pretekst żeby opowiedzieć o Łodzi i tym co (i kto!) do Łodzi trafił, jak dzięki temu Łódź mogła się rozwinąć. Albo wręcz przeciwnie, jak sytuacja międzynarodowa mogła wywołać kryzysy w naszym mieście.

Najbliższy spacer odbędzie się 30 sierpnia, startujemy o godz. 11:00. Tematem przewodnim będzie Łódź z czasów II wojny światowej. Miejsce startu: park Helenów – pomnik Armii Łódź.

Trasa spaceru będzie prowadzić przez takie punkty jak pałac Biedermannów, Stare Miasto oraz teren dawnego obozu cygańskiego. Zobaczymy murale związane z gestem oraz usłyszymy o pierwowzorze bohatera filmu z Robinem Williamsem "Jakub kłamca".

Spacer poprowadzi Krzysztof Olkusz - absolwent Instytutu Antropologii Kulturowej i Etnologii UŁ, przewodnik miejski po Łodzi oraz pilot wycieczek. Wieloletni pracownik Muzeum Kinematografii w Łodzi, współpracujący z Łódzką Organizacją Turystyczną oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Łodzi. Autor publikacji poświęconej muzycznemu folklorowi bałuckiemu (w przygotowaniu).

Udział we wszystkich spacerach jest wolny, przy czym oczywiście prosimy o uwzględnienie wymogów epidemiologicznych - zachowujemy odpowiedni dystans lub zakrywamy usta i nos.

Spacery tematyczne po Łodzi stanowią część cyklu #RODMturysta, którego głównym celem jest namawianie odbiorców do poznania regionów i najciekawszych obszarów naszego kraju. Cykl to okazja do zwiedzania zakątków Polski, poznania naszej kultury, historii, przyrody i tradycji kulinarnych.