Książka "Filmowe Poświętne we wspomnieniach mieszkańców" już gotowa

W ubiegłym roku przygotowaliśmy wniosek do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, w ramach którego zaproponowaliśmy stworzenie książki zbierającej filmowe wspomnienia mieszkańców gminy Poświętne. Gminy bardzo mocno związanej z filmem - powstało tu co najmniej kilkanaście filmów i seriali, w tym tak znane jak "Czterej pancerni i pies", czy "Jak rozpętałem II wojnę światową".

Wniosek zyskał aprobatę i zdobył najwięcej głosów w głosowaniu wśród mieszkańców powiatu opoczyńskiego. W tym roku ubiegłoroczne projekty (w tym ten filmowy) zostały skierowane do realizacji - Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił konkurs w którym Regio przedstawiło ofertę na opracowanie książki. Nasza oferta została wybrana i oto efekt całego projektu.

160 stron książki, 25 wywiadów z mieszkańcami, kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć. To efekt kilkumiesięcznej pracy Macieja Kronenberga, a także Natalii Królikowskiej i Michała Sobczyka (odpowiedzialnych za redakcję i korektę tekstów), Magdaleny Warszawy (odpowiedzialnej za skład) oraz Kamili Kuli która zajęła się wstępną obróbką tekstów. Za druk odpowiadała drukarnia Read Me.

Zadanie finansowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok.