Łódką po skarb - wakacyjna gra miejska

Od kilku tygodni po Łodzi krąży plotka o cennym skarbie ukrytym na terenie miasta. Niektórzy mówią, że w kanale na deszczówkę odnaleziono bajeczne łupy Ślepego Maksa, legendarnego gangstera z Bałut. Inni twierdzą, że coś straszy w Wójtowskim Młynie w Parku nad Jasieniem. Podejrzane miejsca to zwłaszcza tereny podmokłe, stawy, rzeczki, a nawet (tak, tak!) kanalizacja!

Jedno jest pewne: skarb istnieje i jest pilnie strzeżony przez kilkanaście osób, które znają klucz do tajemnicy. Niejeden próbował szukać, ale to rozgrywka tylko dla bystrych i odważnych. Nie boisz się i chcesz rozwikłać tajemnicę? Czujesz się jak ryba w wodzie rozwiązując zagadki? Zatem w drogę, szkoda czasu, przed Tobą mnóstwo przygód!

Powyższy tekst to wprowadzenie do gry miejskiej przygotowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła. Gra jest związana z pokazaniem roli wody w funkcjonowaniu miasta. W przygotowanie gry zaangażowany był m.in. Maciej Kronenberg z naszego stowarzyszenia, a dodatkowo REGIO ufundowało nagrody książkowe (Podwórka Piotrkowskiej i Odkryj Łódź) dla uczestników gry.

Jest to bardzo ciekawy sposób na spędzenie wakacji w Łodzi, a przy okazji zdobycie solidnej porcji wiedzy o tym jak ważna jest dla nas wszystkich woda. Udział w grze jest bezpłatny. Polecamy!

Więcej informacji o grze znajduje się tutaj. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami o wodzie, zgromadzonymi na stronie www organizatora.