Piknik w Bibliotece Tuvim

Już 28 sierpnia zapraszamy do Biblioteki Tuvim. W godzinach 12-16 organizujemy piknik promujący czytelnictwo i bookcrossing. Z uwagi na ekologiczny profil biblioteki również nasz piknik mocno związany będzie z przyrodą i ekologią.

Co znajdzie się w programie? Prawdopodobnie najważniejszym elementem pikniku będzie spotkanie z przyrodnikiem i filmowcem Marcinem Kostrzyński, czyli słynnym Marcinem z Lasu. Spotkanie ruszy o godz. 13.00, autor opowie o dzikiej przyrodzie, nie zabraknie również jego filmów. Będzie też okazja do zdobycia autografu. Poza tym przewidujemy spotkanie z dr Radomirem Jaskułą, entomologiem pracującym na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego (o godz. 12.00) na temat pszczół i szerzej zapylaczy w mieście - czy stawiając ule na dachach budynków w miastach rzeczywiście pomagamy przyrodzie? Do tego przez cały czas trwania pikniku będą animacje dla dzieci (oczywiście z przyrodą w tle), mobilny serwis rowerowy (i przy okazji doradztwo jak samemu naprawić swój rower), a także warsztaty robienia instrumentów muzycznych z recyklingu. Być może uda nam się nawet stworzyć własną orkiestrę. Na zmęczonych czekać będzie wegański katering, o który zadba Niebieski Ogród i restauracja U Milscha.

Szczegółówy program:

12.00 - spotkanie z dr Radomirem Jaskułą nt. Owady zapylające w mieście: warunek naszej przyszłości czy raczej modna fanaberia?

13.00 - spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim (Marcin z Lasu) z pokazem filmów

12.00-16.00 - animacje dla dzieci w wykonaniu Art Akcja plus animacje eko-muzyczne

12.00-16.00 - serwis i warsztaty samodzielnego naprawiania rowerów w wykonaniu Mobilnej Kawiarenki Naprawczej Miejsca Spotkań

12.00-16.00 - stanowisko EkoPatrolu Straży Miejskiej

12.00-16.00 - poczęstunek z restauracji U Milscha i Niebieskiego Ogrodu

A może macie ochotę aktywnie włączyć się w piknik? Będzie też przestrzeń do wymiany książek, ale też roślin, ubrań i tego co tylko sami wymyślicie. Strefa wymiany będzie otwarta przez cały czas trwania pikniku.

Udział w pikniku jest bezpłatny.
Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.