Plany wydawnicze na 2014 rok

Co prawda to początek roku jest momentem kiedy na ogół podejmuje się postanowienia noworoczne, ale lepiej późno niż wcale. Na trwający już, 2014 rok, planujemy wydanie kilku kolejnych książek. Kontynuujemy działania związane z Łodzią, a także z naszym województwem. W planach jest także pierwszy przewodnik, który można śmiało nazwać ogólnokrajowym. A zatem po kolei:

Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście - ten tytuł wydaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Teraz szykujemy drugie wydanie, rozszerzone i uzupełnione. Wyjątkowy przewodnik po Łodzi dla najmłodszych autorstwa Karoliny Kołodziej.

Przewodnik filmowy po województwie łódzkim - trzy lata temu pierwszą wydaną przez nas książką był Przewodnik po filmowej Łodzi. Kontynuujemy ten temat. Od trzech lat materiały do nowej książki zbiera Maciek Kronenberg, jeden z autorów tamtego wydawnictwa. Ma za sobą już kilkaset obejrzanych filmów i ponad 70 opisanych miejscowości! Tekst jest wreszcie gotowy, pora na wydanie książki.

Stawkowy przewodnik filmowy - kolejna pozycja z zakresu turystyki filmowej. Tym razem we współpracy z Klubem Miłośników Stawki przygotowujemy przewodnik po wszystkich serialowych plenerach: to oczywiście Łódź, ale także Wrocław, Kraków, Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Płock, Pabianice, Pieskowa Skała, Zgierz i Łąck. Wspaniała praca zbiorowa i efekt wieloletniej, często żmudnej pracy poszukiwawczej. Z efektu jesteśmy bardzo zadowoleni!

Łódzka książka kucharska - wyjątkowy zbiór 40 potraw, wszystkich od pokoleń przyrządzanych w łódzkich domach. Autorką jest Ania Wojciechowska, która przepisy zebrała u swoich babć, prababć i cioć. Bardzo ciekawe świadectwo dawnej łódzkiej wielokulturowości, gdzie mieszały się wpływy nie tylko polskie, niemieckie i żydowskie. Obowiązkowa pozycja na półce (w kuchni) każdego łodzianina!

Subiektywny przewodnik po Łodzi - Asia Orzechowska, autorka Podwórek Piotrkowskiej. Przewodnika znowu przemierza miasto, opisując je i odkrywając miejsca niezwykłe i nieznane, a często mijane niemal codziennie. Tym razem już nie tylko podwórza i nie tylko Piotrkowska, ale znowu świetny sposób na odkrywanie Łodzi.