Ruszamy z kursem przewodnickim po województwie łódzkim

Po trzech edycjach kursu przewodnickiego po Łodzi, realizowanych kolejno w latach 2020/2021, 2022/2023 i 2023/2024 (w efekcie ponad 40 wykwalifikowanych przewodników i przewodniczek już oprowadza po Łodzi, a kolejnych 30 osób wkrótce podejdzie do egzaminu) bierzemy chwilę oddechu. Rynek przewodnicki w Łodzi rozwija się bardzo dynamicznie, ale pora zrobić krótką (czyli roczną) przerwę.

Oczywiście nie oznacza to że przestajemy działać i szkolić. Wręcz przeciwnie - widząc potrzebę uzupełnienia wiedzy o Łodzi o dodatkowe tematy i miejsca uruchamiamy kolejny kurs: po województwie łódzkim. To kurs doszkalający, skierowany przede wszystkim do osób które już mają licencję na oprowadzanie po Łodzi. Robimy to jako Regio wspólnie z Instytutem Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego.

Kurs planowo ruszy od września 2024 r. i potrwa do czerwca 2025 r. W tym czasie przewidujemy 70 godzin wykładów (stacjonarnie, w Łodzi) oraz aż 18 pełnych dni wycieczkowych, w trakcie których odwiedzimy cały obszar województwa łódzkiego (w tym sześć wycieczek 1-dniowych i sześć 2-dniowych). Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się z folderem o kursie, gdzie można znaleźć informacje na temat programu, kadry, a także regulamin kursu (w tym informacje o kosztach). A zdecydowanych zapraszamy do zapisów!

Karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj.