Spacer po plenarach "Stawki większej niż życie" - Olsztyn

Zapraszamy na cykl spacerów po plenerach serialu „Stawka większa niż życie”. Spacery te, w trakcie których obejrzymy serialowe plenery Olsztyna, Wrocławia, Płocka, Warszawy, Łodzi i Gdańska, związane są z ukazaniem się na rynku księgarskim książki „Stawkowy przewodnik filmowy”. W wydawnictwie tym opisane zostały wszystkie plenery, w których realizowano zdjęcia do serialu o agencie J-23. Honorowym patronem książki i autorem wstępu do niej jest p. Stanisław Mikulski, odtwórca roli Hansa Klossa.

Pierwszy spacer odbędzie się w Olsztynie 2 sierpnia (początek o godz. 15.00 przy ul. Zamkowej, przed wejściem do zamku). Spacer poprowadzi Bogdan Bernacki, autor rozdziału „Stawkowy Olsztyn”. W trakcie spaceru obejrzymy plenery z odcinków „Spotkanie”, „Oblężenie”, „Wiem, kim jesteś” i „Podwójny nelson”; będzie to m.in. miejsce spotkania Klossa ze swoim łącznikiem, sztab majora Brocha, okolice kryjówki radiotelegrafisty, trasa ucieczki z radzieckiego więzienia, czy zaułki filmowego miasteczka Bischofsfelde.

Po zakończeniu spaceru czytelnicy „Stawkowego przewodnika filmowego” będą mieli możliwość uzyskania autografów.

Udział w spacerze bezpłatny.

Partnerami książki „Stawkowy przewodnik filmowy” są Urząd Miasta Olsztyna, Urząd Miejski w Gdańsku, TOYA Sp. z o.o., Stare Kino w Łodzi, Muzeum Kinematografii oraz Klub Miłośników Stawki.

Rzeźba "Wiosna" - stąd zaczynamy spacer [fot. W. Żmudzka]
Olsztyńskie Stare Miasto [fot. z archiwum A.Konica]