Spacer po stawkowych plenerach w Łodzi

Zapraszamy serdecznie na wycieczki cyklu „Łódź od drugiego wejrzenia vol. 4”. Najbliższe przedostatnie spotkanie 13 września, a będziemy ze współautorem przewodnika „Stawkowy przewodnik filmowy” Maciejem Kronenbergiem . Spotykamy się o godzinie 15 w pasażu Rubinsteina przy Piotrkowskiej. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Spacer filmowy śladami jednego z najpopularniejszych polskich seriali „Stawka większa niż życie”. Filmowcy realizowali zdjęcia do serialu w różnych miastach w całej Polsce, ale zdecydowanie najwięcej powstało ich w Łodzi – sceny kręcono w około 40 miejscach. Podczas spaceru obejrzymy plenery położone w centrum miasta, nie zabraknie też informacji o Klubie Miłośników Stawki, czy filmowym apartamencie J-23.

Dla wszystkich uczestników spaceru przygotowana została specjalna niespodzianka - do wygrania będą dwa egzemplarze „Stawkowego przewodnika filmowego” z autografem honorowego patrona wydawnictwa - p. Stanisława Mikulskiego, odtwórcy roli agenta J-23. Zapraszamy również do udziału w konkursie, gdzie można wygrać egzemplarz "Stawkowego przewodnika filmowego". Szczegóły tutaj.

Organizatorem spacerów jest stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na Rzecz rozwoju „Regio”. Wycieczka realizowana jest przy wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

Plener z odcinka "Genialny plan pułkownika Krafta" - ul. Struga 38 [fot. M.Kronenberg]