Spotkanie i spacer z przyrodnikiem Konradem Malcem w Bibliotece Tuvim

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach cyklu animacji społeczno-kulturalnej skierowanej do łodzian. Tym razem zapraszamy na spotkanie z przyrodnikiem i autorem książki "Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych", Konradem Malcem. Spotkanie w Bibliotece Tuvim oczywiście poświęcone będzie zwyczajom ptaków drapieżnych, dowiemy się czy i gdzie szukać ich w centrum dużego miasta i jak odróżnić jastrzębia od krogulca. A po wprowadzeniu ruszymy na spacer po okolicy biblioteki. I nawet jeżeli nie uda nam się wypatrzeć żadnego ptaka drapieżnego, będzie to świetna okazja aby lepiej poznać śródmiejską przyrodę.
Konrad Malec - z zawodu i zamiłowania przyrodnik, specjalista z dziedziny herpetologii i ornitologii, a przy tym pasjonat i gawędziarz, który w prosty sposób wyjaśnia to, co z natury wydaje się skomplikowane. Łodzianin z pochodzenia, zamieszkuje na Kurpiowszczyźnie. Czasem pisuje artykuły przyrodnicze, a ostatnio napisał coś nieco dłuższego pt. "Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych".
Na warsztaty obowiązują zapisy (przez Messengera Regio lub mailowo: biuro@regiocentrum.pl). Ilość miejsc ograniczona.
Udział w spotkaniu i spacerze jest bezpłatny.
Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Urzędem Miasta Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 8” WND-RPLD.06.03.01-10-0003/17.