Światowy Dzień Turystyki w Łodzi

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zaprasza na uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Turystyki, które co roku odbywają się w innym miejscu naszego regionu. W tym roku świętować będziemy w Łodzi – stolicy naszego województwa.

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki to święto ludzi aktywnych, osób zawodowo zajmujących się turystyką w ramach działalności samorządowej i społecznej.

Główne uroczystości odbędą się w dniach 21-22 września, na terenie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi. Atutem tego miejsca jest jego położenie w samym centrum dawnej puszczy łódzkiej, której pozostałością jest Las Łagiewnicki - jeden z najcenniejszych fragmentów Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Daje to olbrzymie możliwości uczestnictwa w atrakcjach związanych z turystyką aktywną przy jednoczesnym obcowaniu z przyrodą.

Zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Turystyki hasło przewodnie imprezy brzmi: „Turystyka i zrównoważona energia siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju”.

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki przewidzianych jest szereg atrakcji, w tym spacery po Łodzi z przewodnikiem. Jednym z elementów programu jest wycieczka "Dawna Piotrkowska czyli życie codzienne ulicy" organizowana przez Stowarzyszenie "Regio". Szczegółowy program tegorocznego Światowego Dnia Turystyki jest tutaj.

Światowy Dzień Turystyki 2012 w Łodzi