Weekend pełen regrantingowych atrakcji

Przed nami weekend wypełniony propozycjami organizacji które realizują zadania w ramach tegorocznej edycji regrantingu z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Można wybrać jeden z tematycznych spacerów, a także warsztaty rodzinne. A w odwodzie pozostaje jeszcze aplikacja dotycząca Starego Cmentarza, czy serwisy internetowe dotyczące łódzkich rzeźb czy refotografii... Jest w czym wybierać!

Aż dwa spacery proponuje Fundacja 2035 wraz z Łódzkim Detalem. Są to wycieczki prowadzące po okolicach placu Wolności oraz po Księżym Młynie, a poświęcone detalom związanym z przemysłem. Spacery prowadzi Maria Nowakowska, start w sobotę o 13.00 na placu Wolności, w niedzielę o 13.00 na placu Zwycięstwa. Warto także zajrzeć na serwis www poświęcony detalom przemysłowym rozbudowany dzięki tegorocznemu regrantingowi.

Rodzinne warsztaty w sobotę o 11.00 w Bibliotece Otwartej oraz spacer w niedzielę o 11.00 (start sprzed IV LO przy ul. Pomorskiej 16) to działania Fundacji Łódzki Szlak Kobiet. Zarówno warsztaty jak i wycieczka poświęcone kobietom - superbohaterkom i buntowniczkom związanym z Łodzią.

Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Rzemiosła zaprasza na w sobotę o 12.00 na spacer po osiedlu im. Montwiłła-Mireckiego, start u zbiegu al. Unii i ul. Srebrzyńskiej. A kilka dni później odbędzie się spotkanie inscenizowane z opowieściami o osiedlu i jego dawnych mieszkańcach (5.12., godz. 16.30, biblioteka przy ul. Perla 9).

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, w przypadku warsztatów czy spotkania inscenizowanego obowiązują zapisy.

Wszystkie zadanie są dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi.