Wrocławskie plenery "Stawki..." rozpoznane!

Za nami już drugi spacer szlakiem "Stawki większej niż życie". Po Olsztynie przyszła kolej na plenery wrocławskie. Prowadzącym ponownie był Bogdan Bernacki, autor rozdziałów o obydwu tych miastach w "Stawkowym przewodniku filmowym".

Fani serialu dopisali, na spacerze pojawiło się ponad sto osób. Serdecznie gratulujemy wytrwałości, spacer trwał blisko cztery godziny!

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spaceru, a jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejny stawkowy spacer, tym razem po plenerach Płocka - już 23 sierpnia. Szczegóły wkrótce.

Spacer wrocławski rozpoczął się przed gmachem dyrekcji PKP, czyli siedzibą Gestapo z odc. „Zdrada”.
W filmowej wędrówce wzięło udział ponad 100 osób.
Na peronie I Dworca Głównego PKP powstały sceny do odcinka „Zdrada” z udziałem Beaty Tyszkiewicz, Ryszarda Filipskiego, Krzysztofa Fusa, Stanisława Mikulskiego i Anny Seniuk. Uczestnicy spacery słuchali o kulisach realizacji tych ujęć, m.in. o parowozie wjeżdżającym kilkakrotnie na peron i realizacji sceny samobójstwa łącznika.
Peron dworca kolejowego Wrocław Główny.
Sympatycy „Stawki większej niż życie” przed Pałacykiem, czyli berlińskim gmachem Abwehry z odc. „Zdrada”.
Przed wejściem na Ostrów Tumski, czyli największy wrocławski plan zdjęciowy prowadzący spacer opowiadał o realizacji ujęć do odcinków „Akcja – «Liść dębu»” i „Poszukiwany gruppenführer Wolf”.
Przez most Tumski jedzie motocyklem generał Willmann w towarzystwie kapitana Klossa, a później - amerykańskie oddziały pancerne wkraczające do niemieckiego miasteczka.
Na Ostrowie Tumskim nakręcono również scenę odbicia Bogdana z niemieckiego więzienia we francuskim miasteczku Saint Gille (odcinek „Hasło”).
W drodze na Bunzlaustrasse Kloss mijał kościół św. Idziego i katedrę wrocławską.
Upał nie powstrzymał sympatyków „Stawki większej niż życie” przed poznaniem tajników serialu podczas blisko czterogodzinnego spaceru.