Wydarzenia w ramach regrantingu w weekend 29.09.-01.10.2017

Wydarzenia odbywające się w dniach 29.09.-01.10.2017 w ramach projektów dofinansowanych w konkursie regrantingowym przez Miasto ŁódźKolejny weekend przed nami, zapraszamy na kolejne wydarzenia z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Przed nami większość akcentów filmowych – warsztaty i gra miejska inspirowane Ziemią obiecaną w wykonaniu Fundacji Edukacyjnej Siłaczka, a także spacery filmowe Towarzystwa Opieki nad Zabytkami i Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.

Przed nami także ostatni już spacer Fundacji Przyjaciół Zabytków Rzemiosła. Tym razem Joanna Orzechowska i Beata Arabska po raz kolejny przeniosą nas w czasie i pokażą magiczne oblicze Karolewa sprzed lat.

Wszystkie te projekty są dofinansowane przez Miasto Łódź w ramach regrantingu, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.29.09.2017, godz. 16.00 Fundacja Edukacyjna Siłaczka Projekt: Łódź obiecana, śladami słynnego filmu Wydarzenie: warsztaty dla dzieci o Ziemi obiecanej Warsztaty składać się będą z trzech elementów – wprowadzenia na temat związków Łodzi z filmem oraz ciekawostek dotyczących filmu Ziemia obiecana; burzy mózgów podczas której animatorzy przedstawią konspekt gry miejskiej, który następnie zostanie wzbogacony o pomysły uczestników - będą mieli okazję sami projektować grę miejską!; pracy w grupach gdzie uczestnicy w grupach będą przygotowywać scenografię do gier, wedle swojej pomysłowości oraz wykorzystując dostarczone materiały papiernicze i plastyczne. Warsztaty odbędą się w weekend, trwać będą 4h i będą okazją żeby spędzić czas ciekawie i twórczo, w gronie rodzinnym lub zawierając nowe znajomości. Zapewnimy poczęstunek. Warsztaty realizowane będą w Ośrodku Kultury Górna na Olechowie (ul. Jagiellonki 4).30.09.2017, godz. 10.00 Towarzystwo Przyjaciół Łodzi Projekt: Z TPŁ się chodzi po przemysłowej i filmowej Łodzi Wydarzenie: Spacer pieszy: Film na Księżym Młynie Podczas tej edycji spaceru: poznamy historię rodziny Scheiblerów, odwiedzimy zespół budynków dawnego osiedla fabrykanckiego, odpowiemy sobie na pytanie jakie filmy zostały nakręcone w plenerach Księżego Młyna, dowiemy się, gdzie sfilmowano Ziemię obiecaną.

Start: plac Zwycięstwa

30.09.2017, godz. 14.00 Fundacja Przyjaciół Zabytków Rzemiosła Projekt: Łódź od drugiego wejrzenia cz. 8 Wydarzenie: Dzieje Karolewa – wycieczka tematyczna Przewodniczki w strojach z początku XX wieku przedstawią historię żelaznego potwora, jak nazywano dawniej kolej, opowiedzą o mieszkańcach ulicy Grodzieńskiej oraz sprawdzą czy na starym ewangelickim cmentarzu straszy. Scenariusz wycieczki powstał między innymi na bazie nagrywanych przez autorki opowieści mieszkańców Karolewa. Podczas spaceru uczestnicy mogą też liczyć na artystyczne, muzyczno-taneczne doznania. Trasa spaceru obejmuje obszar zachodniej części osiedla Karolew.

Start: przy przejściu podziemnym do przystanku tramwajowego od strony dworca PKP Łódź Kaliska, godz. 14:00, przewodniczki: Beata Arabska i Joanna Orzechowska

30.09.2017, godz. 11.00 Fundacja Edukacyjna Siłaczka Projekt: Łódź obiecana, śladami słynnego filmu Wydarzenie: gra miejska o Ziemi obiecanej Łodzian w każdym wieku zapraszamy do udziału w grze miejskiej o tematyce filmowej, w ramach projektu pt."Łódź Obiecana, śladami słynnego filmu". Zbieramy się na parkingu Manufaktury, od strony ul. Karskiego (okolica Leroy Merlin), by odbyć podróż w czasie - przeniesiemy się do Łodzi czasów wielkich fabrykantów. Uczestnicy gry poczują rytm życia XIX- wiecznej Łodzi. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby przypomnieć sobie słynny film "Ziemia Obiecana", w którym nasze miasto zagrało wyjątkową prawie oskarową rolę.

Start gry na parkingu przy Manufakturze od strony ul. Karskiego (okolica Leroy Merlin).

01.10.2017, godz. 11.00 Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział Łódź Projekt: Niedziela z przewodnikiem – bezpłatne wycieczki turystyczne po Łodzi Wydarzenie: zwiedzanie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych Spacer po terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Podczas spaceru zwiedzimy wnętrza hotelu Double Tree by Hilton, na co dzień dostępne tylko dla gości hotelowych. Dowiemy się jakie filmy tu powstawały, a także jakie filmowe instytucje działają w tym miejscu obecnie. Start spaceru przed wejściem do hotelu Double Tree by Hilton