Detal łódzki. Przewodnik po łódzkich detalach architektonicznych

Maria Nowakowska

Cena: 27 zł

Książka jest pierwszym nie tylko w Łodzi, ale w całym kraju przewodnikiem po detalach architektonicznych. Maria Nowakowska, autorka, zaprasza czytelników na 8 niezwykłych spacerów – dedykowanych łódzkim zwierzętom, roślinom i postaciom. Oczywiście wszystkie znajdują się na elewacjach łódzkich kamienic i pałaców.

Bogato ilustrowana zdjęciami książka uzupełniona została o rozdział „Jak patrzeć”, tłumaczący w jaki sposób należy oglądać budynki, aby docenić wszystkich ich wartości architektoniczne. W treści oczywiście znaleźć można wytłumaczenia znaczeń poszczególnych symboli – co oznacza pszczoła, lew, czy palma na elewacji budynku.

Niewątpliwie książka jest zaproszeniem do niezwykłej wycieczki po mieście. Wycieczki z zadartą głową, otwartymi szeroko oczami i uruchomioną wyobraźnią.

Partnerami wydawnictwa są Prywatna lecznica dla zwierząt „Pod koniem”, Gazeta Społeczna „Miasto Ł”, Good Time Aparthotel oraz „BZB Projekt” Biuro Zarządzania w Budownictwie, a także grono osób które wsparły wydanie książki poprzez wpłaty na portalu wspieramto.pl.